فضای سبز شهری

فضای سبز شهرها اکنون به جز زیباسازی شهرها به عنوان یکی از نقاط تعادل و موازنه اکولوژیک و سلامت شهروندان مدنظر هستند. اما به علت مشکلات فراوان اقلیمی، آب و خاک در بسیاری از شهرها درختان در شرایط خوبی به سر نمی برند. ما به شما کمک می کنیم تا به کمک بازطراحی فضاهای شهری به شیوه های به روز در کنار طراحی چشم نواز حداکثر بهره برداری را از زمین، آب، نیروی انسانی و نهاده های کشاورزی به دست آورید. مهمترین این راهکارها طراحی فضای سبز کم نیاز به آب (Xeriscaping) است.

a. بهسازی و ارتقاء فضای سبز شهری

فضای سبز اغلب شهرهای ایران فضای سبز اتفاقی بوده و بدون برنامه خاصی ایجاد شده است. اما هم اکنون با توجه به شرایط خاص شهرها بویژه نیاز وافر کاربران و مردم به استفاده از فضای سبزهای عمومی، فشار زیادی بر شهرداری ها برای توسعه و ارتقاء فضای سبز وارد کرده است. حتی در شهرهایی که پارک های قدیمی وجود دارد، بازجوانسازی پارکها یک ضرورت است. مواردی مانند طراحی میدان معلم خمینی شهر، میدان امام رضای خمینی شهر، پارک شهروند خمینی شهر از جمله فعالیت های همکاران شرکت فناپک در سال های اخیر می باشد.

طراحی و مشاوره ارتقاء میدان معلم خمینی شهر فضای سبز شهر خمینی شهر
b. بازسازی و بهسازی زمین های چمن حرفه ای

زمین های چمن ورزشگاه ها برجسته ترین و مهمترین عنصر ورزشگاه هستند. امروزه دوره زمین های چمن در خاک رس به اتمام رسیده است. زمین های مدرن ورزشی دارای بستر بر پایه ماسه، سیستم گرمایشی، سیستم هوادهی و چمن چهارفصل هستند که در تمام ایام سال قابل استفاده و بهره برداری هستند. ما به شما سیستم انحصاری DKSTS (زمین چمن دکتر کافی) را ارائه می دهیم که دارای سیستم هواگردش گرم و سرد، ذخیره آب، بازیابی آب و مدیریت آسان است. این سیستم انحصاری در تهران، شیراز و کرج ساخته و طی چندسال گذشته به صورت دائمی مورد بهره برداری قرار گرفته است.

اگر زمین ورزشی شما دچار اشکال شده است، بهترین مشاوره ها در زمین بازسازی و بهسازی زمین چمن را از ما می توانید دریافت کنید. مشاوره و بازسازی زمین های چمن ورزشگاه آزادی تهران (1382)، نقش جهان اصفهان (1383)، بقیه الله تهران (1384)، دانشکده کشاورزی کرج (1387)، دانشگاه شیراز (1388)، دانشگاه صنعتی اصفهان (1390) استادیوم خمینی شهر (1394) و بیمارستان فارابی اصفهان (1396) بخشی از فعالیت های همکاران شرکت فناپک است.

ورزشگاه نقش جهان اصفهان
c. طراحی و اجرای فضای سبز کم نیاز به آب (Xeriscape)

صرفه جویی در مصرف آب صرفاً یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است. یکی از پرمصرف ترین بخش های مرتبط با کشاورزی در زمینه مصرف آب، فضای سبز شهری است. هدف در ایجاد فضای سبز کم نیاز به آب، ایجاد فضای سبزی است که پس از طی کردن بررسی های هفت گانه و فراهم کردن تمهیدات آن، فضای سبزی زیبا با حداقل نیاز آبی را ایجاد می کند. طراحی و ایجاد فضای سبز کم نیاز به آب نیاز به تبحر و تخصص دارد که همکاران شرکت فناپک جز اولین پایه گذاران آن در کشور هستند.

طراحی فضای سبز دانشگاه صنعتی اصفهان بر اساس اصول کم نیاز به آب