وب سایت در حال بروز رسانی است

وب سایت رسمی مجموعه فرکشت در حال بروز رسانی است.

پسیل زبان گنجشک

خلاصه ای از این مطلب

کنترل پسیل زبان گنجشک به روش درون درمانی توسط شرکت فرین کشت تابان
کنترل پسیسل زبان گنجشک به رو شدرون درمانی توسط فرکشت
کنترل پسیل زبان گنجشک به روش درون درمانی توسط شرکت فرین کشت تابان

پسیل یکی از آفات مکنده مهم زبان گنجشک است که موجب خسارت به برگ ها و جوانه هاي درختان می شود. Phyllopsis fraxinicola و Phyllopsis fraxini دو گونه ی مهم پسیل هستند که تواماً روی برگ درختان زبان گنجشك فعالیت دارند. گونه ی Ph. Fraxinicola فقط روی درخت زبان گنجشك فعالیت دارد و تک میزبان است.

شکل شناسی آفت

حشرات كامل پسیل زبان گنجشک به طول 2 الی 3 میلی متر و به رنگ سبز زیتونی می باشند. بال های این آفت به صورت شیروانی روی بدن قرار می گیرد. تخم های پسیل در قاعده ي خود داراي پایه هایی هستند که به وسیله ي آن به گیاه میزبان متصل می شوند و از طریق آن آب مورد نیاز خود را نیز جذب می نمایند. پوره های این آفت نیز به رنگ نارنجی هستند.

نحوه خسارت

پوره ها و حشرات كامل پسیل با مكیدن شیره گیاهی و وارد کردن بزاق خود به داخل سلول های برگ موجب برهم زدن هورمون های گیاهی می شوند. در نتیجه، حاشیه برگ ها لولهای شکل و تبدیل به گال می گردد. گال ها در ابتدا سبز، سپس زرد، بنفش و سرانجام به رنگ قهوه ای تیره دیده می شوند. گال ها عامل ضعف شدید درخت زبان گنجشک هستند و بنابراین برای داشتن درختان سالم، نیازمند کنترل پسیل هستیم.

 

چگونه پسیل زبان گنجشک را کنترل است؟

یکی از بهترین روش های مبارزه با پسیل زبان گنجشک، درون درمانی می باشد. با تکنیک درون درمانی سموم موثر به مقدار کم به درختان تزریق می شوند. شرکت فرین کشت تابان نیز دارای تجربه ی موفق در کنترل آفات به ویژه پسیل زبان گنجشک می باشد(جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید).

آنچه در این مقاله میخوانید

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.