وب سایت در حال بروز رسانی است

وب سایت رسمی مجموعه فرکشت در حال بروز رسانی است.

مبارزه با آفات توسط تیم تخصصی فرکشت

آفت چیست؟

   هر موجودی که برای محصولات کشاورزی مضر باشد و باعث تخریب و از بین‌ رفتن آن‌ها شود، در صنعت کشاورزی آفت شناخته می‌شود. مثلا، یک حیوان در زیستگاه طبیعی خود آفت به شمار نمی‌آید، اما هنگامی که محصولات کشاورزی را زیر پا له می‌کند، آفت خواهد بود. به طور کلی، تعریف جامع آفت دربرگیرنده تمام موجوداتی است که در محل و موقعیت، نا خواسته باشند.

اهمیت مبارزه با آفات

   از هزاران سال قبل که بشر جهت تأمین غذای خود شروع به کشت و تولید محصولات گیاهی کرد، همواره با آفات گیاهی در تقابل بوده است. آفات گیاهی در سراسر جهان، خسارات بی‌شماری به زندگی بشر تحمیل کرده‌اند. طبق داده‌های سازمان بین­الملل غذا و کشاورزی، تلفات سالانه ناشی از انواع آفات کشاورزی در سراسر جهان حدود ۲5-30 درصد از تولیدات بالقوه محصولات غذایی جهان می­باشد. بنابراین شناخت آفات رایج در محصولات کشاورزی و به‌کارگیری راه‌های اصولی و ایمن برای مقابله با آن‌ها برای کشاورزان و باغداران بسیار مهم است. برای تشخیص نوع آفت محصول خود می‌توانید از فرکشت کمک بگیرید.

Cover_daron_Darman_Afay

نمونه پروژه‌های انجام شده

شرکت فرکشت پروژه های موفق متعددی را در زمینه کنترل آفات و بیماری درختان نظیر چوبخوار نارون، پوستخوار کاج و پروانه خراط داشته است. این پروژه ها در شهرهای نجف آباد، خمینی شهر، خورزوق و گز به انجام رسیده است. برای مشاهده تصاویر این پروژه ها به صفحه مربوطه وارد شوید.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.